Sracz oddalony był….

„Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy.” – to kultowy cytat z „Kszyku ciszy” Jana Oborniaka. Może posłużyć za wstęp do sytuacji jaka ma miejsce w szkole w Nowym Świętowie

Tutaj uczniowie za potrzebą muszą przejść z jednego budynku do drugiego. Dzieli je blisko sto metrów. Na problem zwraca uwagę radny Andrzej Frankiewicz:

– Najtrudniej jest jesienią i zimą. – mówi radny Frankiewicz – Dzieci muszą zakładać kurtki przechodzić do drugiego budynku. To dyskomfort, ale czasami trudno zdążyć w pięć minut.

Stad propozycja radnego aby przenieść pieniądze w budżecie i zamiast n punkty świetlne przekazać pieniądze na budowę toalet. Został przegłosowany. Jednak wiceburmistrz Głuchołaz zapewnia, ze inwestycja będzie zrealizowana.

– Problem z toaletami był w wielu szkołach – Krok po kroku to zmieniamy – mówi Roman Sambor wiceburmistrz Głuchołaz. – Konieczne było wybudowanie toalet w szkole numer 2 w Głuchołazach, teraz Bodzanów. Zabezpieczyliśmy pieniądze na dokumentacje. Ta powinna być do zimy. W przyszłym roku budowa. Będzie to ostatnia szkoła prowadzona przez gminę, gdzie był brak toalet na odpowiednim poziomie. Wydamy około 150-200 tys złotych.