KOMPUTERIADA 2017

W piątek 16 czerwca w Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz Zespole Szkół w Głuchołazach odbędzie się pierwsza olimpiada umiejętności komputerowych osób z niepełnosprawnością intelektualną -Komputerapia 2017. Dwudziestu czterech zawodników, dorosłych osób z niepełnosprawnością, będzie za pomocą komunikacji zapośredniczonej nowymi technologiami współzawodniczyć i podwyższać swoje kwalifikacje.

Komputerapia 2017 jest innowacyjna nie tylko z powodu tematyki jakiej dotyczy. Jest to jeden z nielicznych w skali kraju konkursów w którym to sami uczestnicy, osoby z niepełnosprawnością decydują o wygranej. Każdy z uczestników otrzyma kartę do głosowania na konkurencyjną drużynę, której to wykonanie zadania będzie mu się najbardziej podobać. To będzie podstawa do zdobycia nagród drużynowych. Również w skład Jury, poza jednym nauczycielem i terapeutą wchodzi uczestniczka WTZ Agnieszka Mudyna, wylosowana spośród osób z niepełnosprawnością.

Miejmy nadzieję, że i inne imprezy „integracyjne” pójdą tą drogą i w ich organizację jak i proces oceny, włączone zostaną osoby których spotkania te bezpośrednio dotyczą. Patronat nad imprezą objął Starosta Nyski, nagrodę główną ufundowała firma Gach Inwest, nagrody za pozostałe miejsca Burmistrz Głuchołaz. Zawodnicy reprezentować będą ośrodki WTZ z Głubczyc, Głuchołaz, Kluczborka, Lewina Brzeskiego, Starych Siołkowic i Wrocławia. W organizację imprezy poza kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej zaangażowała się młodzież z głuchołaskiego Zespołu Szkół, impreza ma zatem wymiar integracyjny. Poza emocjami konkursowymi nie zabraknie okazji do rekreacji w plenerze Gór Opawskich, oraz integracji środowiska osób sprawnych i osób z niepełnosprawnością.

Piotr Wojciech Osiadły, WTZ