ZNAKOMITY WYSTĘP LEKKOATLETÓW PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI!

W dniach 23-24 września odbyły się Mistrzostwa Polski  kategorii U16 w odległej Białej Podlaskiej.

System kwalifikacji do tych zawodów jest bardzo trudny albowiem prawo udziału mają tylko medaliści zawodów Makroregionalnych, które odbywały się dwa tygodnie wcześniej.

W naszym przypadku był to makroregion Śląsko-Opolski, gdzie podczas zawodów w Opolu kwalifikacje uzyskała trójka naszych reprezentantów :

Julia Grubiak w biegu na 200 metrów przez płotki (Brązowy medal  podczas makroregionu)

Jakub Nalepa w biegu na 1000 metrów (Złoty medal podczas makroregionu)

Klaudia Kronburg w biegu na 80 metrów przez płotki (złoty medal podczas makroregionu)

W przypadku Klaudii, która uzyskała przede wszystkim awans do Mistrzostw w konkurencji pięcioboju (prawo udziału posiada 16 najlepszych zawodniczek w tabelach w bieżącym roku) zdecydowaliśmy się na start w tej właśnie konkurencji w Białej Podlaskiej.

 

 

W biegu na 200 metrów przez płotki świetnie prezentuje się Julia Grubiak. W bardzo dobrym stylu pokonuje wszystkie 10 płotków i ostatecznie zajmuje 2 miejsce w swojej serii, zaś w ostatecznym rozrachunku 17 miejsce w kraju poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy który wynosi teraz 31,55 sekundy.

Ogromnych emocji dostarczył nam Jakub Nalepa, który świetnie zaprezentował się w bardzo silnej stawce zawodników na 1000 metrów. Po bardzo odważnym ataku na 350 metrów do mety ostatecznie Kubie udaje się zdobyć  4 miejsce z wynikiem 2:39,32. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele!

Najwięcej emocji dostarczyła nam Klaudia Kronburg, który startowała w pięcioboju . Konkurencji która trwała dwa dni zawodów. Pierwszego dnia – 80 metrów przez płotki, skok wzwyż i pchnięcie kulą oraz drugiego dnia – skok w dal oraz bieg na 600 metrów.

Rywalizację rozpoczęła od biegu płotkarskiego w którym uzyskała dobry rezultat 12,37 sekundy. Uplasowała się dzięki niemu na drugim miejscu ze startą 59 punktów do liderki. W kolejne konkurencji – skoku wzwyż Klaudia bije swój rekord życiowy aż o 8 centymetrów skacząc  wzwyż  153 centymetry! Na koniec pierwszego dnia w pchnięciu kulą po raz kolejny bije rekord życiowy posyłając 3 kilogramową kulę na odległość  10,34 metra. Po pierwszy dniu zawodów Klaudia zajmowała 2 miejsce.

Drugi dzień zawodów rozpoczęła od konkurencji skoku w dal uzyskując znakomity rezultat – 5,32 metra, co pozwoliło na zmniejszenie start do liderki. W ostatniej konkurencji, biegu na 600 metrów Klaudia po raz kolejny zbliża się do rekordu życiowego – 1:43,98. Po 5 konkurencjach zgromadziła w sumie 3298 punkty! To nowy rekord życiowy pobity o ponad 180 punktów.

Klaudia dzięki temu występowi zdobywa SREBRNY medal Mistrzostw Polski !

Serdecznie gratulujemy zawodników Głuchołaskiej Juvenii i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości