Grzegorz Ptak kandydatem na burmistrza?

Chociaż do wyborów pozostał rok to już pierwsze ruchu w polityce samorządowej widać. Grzegorz Ptak, radny miejski organizator młodzieżowej szkółki kolarskiej w Głuchołazach napisał ostatnio na swoi facebooku

„Nie wiem co będzie za dwa tygodnie, nie wiem co będzie za rok. Jeśli natomiast za 15 lat będę Waszym burmistrzem, a chatka przetrwa osobiście przetnę szarfę na otwarciu, bo są miejsca, które wycenić trzeba inaczej aniżeli w złotówkach, to miejsca naszej tożsamości” Komentował tym samym swój pomysł na uratowanie chatki, popularnego miejska sprzed lat.

Potem kolejny wpis o fasadach budynków „Brakuje w mieście ślicznych romantycznych miejsc niczym z obrazka a gotowe elementy są, choćby uliczki Kościuszki, Magistracka, Opolska, Jana Pawła itd. Kosztowałoby to kilka milionów ale dałoby konkretny zastrzyk energii dla wspólnot czyli mieszkańców no i przyciągałoby tak jak np. Kazimierz Dolny, do którego całe pielgrzymki napływają aby pobyć chwilę między tymi klimatycznymi domkami. W okresie świąt z kawiarenek unosił by się zapach grzanego wina, na rynku można by było rozłożyć mobilne lodowisko, które mamy jak na starówce w Warszawie. Ehhh 🙂 ale może kiedyś się uda”

No i pojawiły się komentarze o planach Grzegorza Ptaka startu w wyborach na burmistrza. Sam zainteresowany komentuje krótko „Na tę chwilę mam kilka ważnych projektów społecznych na głowie, ale jeśli trzeba będzie ratować elementy historii miasta w ten sposób, to może będzie to jedyna droga.

Kto jeszcze mógłby kandydować na fotel burmistrza? Sprawdzimy.

Post Author: redakcja