NIEZWYKLE TRUDNY WYJAZD

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy jedzie na spotkanie do Swarzędza. W niedzielę zagra przeciw wiceliderowi I ligi koszykówki kobiet LIDEROWI.

Niedzielny rywal dobrze punktuje w lidze. W ostatnim spotkaniu zmierzył się z sąsiadami w tabeli AZS AJP II Gorzów Wlkp. Początek to nerwowa gra swarzędzanek i prowadzenie gości. Lider wdał się niepotrzebnie w wymianę ciosów z młodymi zdolnymi zawodniczkami z Gorzowa. Po 10 minutach gospodynie prowadziły 18:17. Początek drugiej kwarty nie przyniósł zmiany obrazy meczu, ale od 13 minuty Liderki zaczęły powiększać przewagę punktową. Dobrą zmianę dała debiutująca Alicja Szloser, która do przerwy zdobyła 12 punktów. Do przerwy Lider prowadził 41:29.

Trzecia kwarta to powiększanie przewagi, Lider zwyciężył tą odsłonę 20:11. Wiele akcji mogło się podobać publiczności, która kolejny raz licznie zgromadziła się na hali SCSiR i żywiołowo dopingowała swarzędzanki. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 77:52.

Punkty w tym meczu zdobyły: Alicja Szloser 16 (1×3), Justyna Tudryn12 (6zb), Kinga Banach 12 (1×3), Ola Pietraszek 10, Ania Gurzęda 7 (1×3), Marta Nowicka 7, Agata Siwinska 4, Karolina Stefańczyk 4, Dominika Urbaniak 3 (9zb, 6as), Emilia Rutkowska 2, Magdalena Dedio0 (6zb, 3as).

Z kolei MUKS Chrobry na własnym parkiecie pokonał 56-46 Pabianice.