Budżet obywatelski. Czyli jak sekretarz z gęby zrobił cholewę

A jednak można zgłaszać do budżetu obywatelskiego projekty realizowane na terenach nie należących do gminy. Okazuje się, ze komisja gminna przepuścił projekt złożony przez radnego Andrzeja Gębale na rozbudowę parkingów na ul. Nałkowskiej. Miesiąc temu sekretarz gminy Piotr Wierzbicki zapewniał

– Zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego projekt może być realizowany wyłącznie na terenach do których tytuł prawny posiada Gmina Głuchołazy – informuje Piotr Wierzbicki, sekretarz. – Zatem projekty nie mogą być zlokalizowane na terenach należących do spółdzielni mieszkaniowych, czy też wspólnot mieszkaniowych bez względu na to kto nimi zarządza.

 

 

Tymczasem na liście projektów znalazła się budowa parkingów przy ul.Nałkowskiej i Norwida. Dodatkowo przewidziano remont nawierzchni. Pomysłodawca projektu Andrzej Gębala przyznaje , że sam był zdziwiony wcześniejsza wypowiedzią sekretarza, nie było powiem żadnych problemów z przejściem wniosku.

I tak będzie tylko jeden projekt złożony na terenach spółdzielczych, a szkoda, bo przez nieodpowiedzialne wypowiedzi sekretarza gminy inne projekty poszły do kosza, jak chociażby budowa placu zabaw z boiskiem sportowym na osiedlu Koszyka, czy rewitalizacja placu zabaw na osiedlu tysiąclecia.

foto: urząd miejski

Post Author: redakcja