Kasa dla głuchołaskiego szpitala.

Szpital MSWiA w Opolu, MSWiA w Głuchołazach oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu podpisały umowy na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łącznie z POIiŚ opolskie szpitale otrzymają 80 milinów złotych.

– 30 procent programu Infrastruktura i Środowisko to województwo opolskie, my sięgnęliśmy po te pieniądze – mówiła  wicewojewoda opolski Violetta Porowska, podczas konferencji prasowej połączonej z uroczystym podpisaniem umów pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, a trzema opolskimi szpitalami.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która podpisała dziś umowy z beneficjentami POIiŚ, nawiązała do expose premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, iż ochrona zdrowia będzie priorytetem obecnego rządu. – Wiele regulacji udało się wprowadzić, będą one owocowały w przyszłości, natomiast w tej chwili trwają prace związane z dalsza reorganizacją systemu, a jej elementem jest wsparcie finansowe podmiotów leczniczych – komentowała.

Projekt dla SP ZOZ w Głuchołazach jest natomiast wart 8 mln 700 tysięcy złotych i zawiera przebudowę czwartego i piątego piętra. – Jest to zmiana organizacji pracy Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy – mówi Mariusz Grochowski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach.

Post Author: redakcja