Centrum Kultury zaprasza do współorganizacji wystawy fotograficznej.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w współtworzeniu wystawy fotograficznej NIE MA JAK…

“Nie ma jak…”
Te trzy słowa jako tytuł dla wystawy fotograficznej  z okazji dnia matki mogą intrygować, a nawet zaskakiwać czy wzburzyć. Ponieważ jednak najlepsze zdjęcia powstają gdy uda się uchwycić coś niewidocznego na pierwszy rzut oka, zachęcamy, by spróbować znaleźć własny klucz do zinterpretowania tytułu we wskazanym kontekście. Czy będzie to piosenka Wojciecha Młynarskiego, nostalgiczna, tęskna podróż do beztroskiego czasu i najcudowniejszego miejsca na świecie – u mamy? A może “nie ma jak…” skojarzy się Państwu z własnymi słowami wygłaszanymi raz po raz jako dziecko? Wtedy to właśnie mama, niczym wróżka udowadniała, że jednak się da, wystarczy chcieć i spróbować. Wreszcie czy można zinterpretować “nie ma jak…” w kontekście współczesnym, społecznym? Sytuacja, gdy matka chce nakarmić dziecko w miejscu, gdzie “nie ma jak”?
Z pewnością znajdą Państwo jeszcze wiele innych pomysłów interpretacyjnych. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i oddania hołdu naszym mamom. I proszę nie mówić, że nie ma jak.

Zdjęcia na których będziecie Wy i Wasze mamy prosimy przesyłać na adres dkg@glucholazy.pl z tematem WYSTAWA NIE MA JAK bądź dostarczyć osobiście do CK.
Prace zgłoszone do konkursu muszą być podpisane cyfrowo (tj. plik w formacie imie_nazwisko) w formacie JPG, TIFF, BMP i rozmiarze minimalnym 1600×1200 pikseli, 300DPI.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja 2017 r

Post Author: Mateusz