Szykuje się wielkie święto. Przyjedzie Kuba Błaszczykowski?

Wielkimi krokami zbliża się 50-cio lecie ustanowienia Orderu Uśmiechu. Z tej okazji planowana jest organizacja wielu imprez. W styczniu zawiąże się komitet organizacyjny. Już teraz zaproszeni są do niego wszyscy , którzy chcą pomóc w organizacji.

– Rozmawialiśmy z Markiem Michalakiem, rzecznikiem praw dziecka a jednocześnie kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu – opowiada Mariusz Migała, jeden z inicjatorów skweru i alei orderu uśmiechu. – Chcemy włączyć w organizację szkoły, młodzież i instytucje. – Jest koncepcja organizacji turnieju o puchar Jakuba Błaszczykowskiego i zaproszenie reprezentanta do odsłonięcia pamiątkowej tablicy w alei.

Koordynatorem akcji jubileuszowej jest centrum kultury, które chce nadać bibliotece imię Kawalerów Orderu Uśmiechu. Pomysłodawcy obchodów zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą się zaangażować w obchody jubileuszowe.
Jeśli macie jakieś pomysły na imprezy PISZCIE w komentarzach na FB.

Projekt Orderu Uśmiechu stworzyła dziewięciolatka z Głuchołaz – Ewa Chrobak. Od talerzyka i szklanki odrysowała słońce, do którego ręcznie dorysowała nierówne promienie. Projekt, z ponad 44 tysięcy innych, wybrało jury pod przewodnictwem Szymona Kobylińskiego, który dopracował go do znanej formy[1]. Znak graficzny i nazwa „Order Uśmiechu” jest znakiem zastrzeżonym, do którego wyłączne prawa autorskie posiada Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu.

 

Post Author: redakcja