Zmiany na stanowiskach

Stanisław Szul nie jest już przewodniczącym Rady Miejskiej w Głuchołazach. Zastąpił go Andrzej Frankiewicz. Z kolei Adama Łabazę, wiceprzewodniczącego zastąpił Szymon Pleszczak.

Dzisiaj Rada Miejska w Głuchołazach powołała mnie na funkcję Wiceprzewodniczącego Rady. Dziękuję za zaufanie, jestem zaszczycony tym wyborem. Gratuluję nowemu Przewodniczącemu Andrzejowi Frankiewiczowi. Tak się złożyło, że nowe prezydium Rady to mieszkańcy dwóch sąsiednich wiosek: Polskiego i Nowego Świętowa.

napisał na swoim fb Szymon Pleszczak

Stanisław Szul, ustępujący przewodniczący powiedział portalowi

Chodzi tylko o pokazanie siły, polityczna sprawa, odgórny przykaz. Kampania wyborcza zbliża się i dlatego tak to zostało zrobione. Nie ma żadnych merytorycznych względu za odwołaniem. Nie jest to dla mnie nowa sytuacja, już kiedyś byłem odwoływany. Jestem radnym dalej i nadal będę działać. Niech próbują rządzić. Oby tylko te zmiany nie poszły dalej.

Artur Kamiński, wiceprzewodniczący PiS w regionie tak wyjasnia zmiany

“Zmiana Prezydium Rady Miejskiej w Głuchołazach, miała charakter przede wszystkim techniczny i proceduralny, gdyż poprzedni Przewodniczący Pan Radny Stanisław Szul i Wiceprzewodniczący Pan Radny Adam Łabaza, nie radzili sobie ze sprawnym i profesjonalnym prowadzeniem obrad, często doprowadzając do eskalacji konfliktów w Radzie i braku merytorycznych dyskusji podczas obrad. Dlatego ta zmiana, była tylko kwestią czasu. Wszyscy pytali, nie czy będzie zmiana, tylko kiedy będzie. Bardzo mnie cieszy fakt, że nowe Prezydium to młodzi i energiczni samorządowcy, już z doświadczeniem. Wg mnie, nowe Prezydium, gwarantuje bardziej sprawne i merytoryczne obrady, oraz pogłębienie dyskursu samorządowego na linii Rada Miejska – Burmistrz Głuchołaz. Rada Miejska, po tej zmianie, niewątpliwie będzie organem bardziej podmiotowym, niż było to do tej pory. W demokracji, każdy może być raz powołany, innym razem odwołany. Apeluję do niektórych Radnych, aby nie obrażali się na demokrację, tylko wzięli się do roboty, bo co niektórym się wydawało, że zostali powołani na zawsze, a tak nie jest. Nowemu Prezydium życzę jak najlepiej, a odwołanemu Prezydium, bardzo dziękuje za dotychczasowe zaangażowanie i proszę o dalszą pracę na rzecz Gminy Głuchołazy, nie tylko wtedy, kiedy piastuje się funkcje w Radzie.”

Niewykluczone, ze to początek zmian w radzie. Kolejne mogą dotyczyć komisji rewizyjnej

Post Author: redakcja