Zmiany w radzie – komentarze

Andrzej Frankiewicz, nowy przewodniczący rady
O zmianach w głuchołaskim Prezydium Rady Miejskiej, mówiło się już od dłuższego czasu, aż w końcu stały się faktem. Myślę, że wybór Radnego Szymona Pleszczaka na Wiceprzewodniczącego RM, to słuszna decyzja. Gratuluje Szymon! Dziękuję także dotychczasowemu Przewodniczącemu i jego Zastępcy, liczą na współprace. Jako nowy Przewodniczący RM, deklaruje wolę współpracy z Panem Burmistrzem, oraz wszystkimi Radnymi, bez względu na polityczne podziały i różnice. Postaram się wyciszyć wszelkie negatywne emocje w Radzie i jej prace skierować na bardziej merytoryczny tor. Dla mnie Gmina Głuchołazy, to nasza wspólna mała samorządowa ojczyzna, która powinna nas łączyć, a nie dzielić. Dopilnuje, aby tak się stało.


Jacek Kanarski, lider PO w Głuchołazach
Widać wybory samorządowe już blisko. Radni nowej większości zatańczyli tak jak im PiS zagrał. Jedni chcą się lansować , drudzy szukają miejsca na listach PiSu, a jeszcze inni zachowują się delikatnie mówiąc jak chorągiewki. Obawiam się ze Burmistrzowi trudniej będzie współpracowało się z nową większością. A dla dobra Gminy taka współpraca jest kluczowa. Życzę wszystkim zdrowego rozsądku i wytężonej pracy na rzecz naszej społeczności.
Szymon Pleszczak, nowy wiceprzewodniczący
Dziękuję Radnym za zaufanie jakim mnie obdarzyli, tym bardziej, że jestem radnym pierwszą kadencję. Niewątpliwie wybór ten jest dla mnie zaszczytem. Prezydium Rady zostało znacznie odmłodzone, razem z Przewodniczącym deklarujemy wolę współpracy z całą Radą.
 

Post Author: redakcja