Zabezpieczyli zioło

Kryminalni z Nysy zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany. Nielegalną substancję miał 31-letni mieszkaniec powiatu nyskiego z kryminalną przeszłością. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Nysy podejrzewali 31-letniego mieszkańca miasta o związek z przestępczością narkotykową, za którą już wcześniej był karany. Na podstawie zebranych informacji śledczy ustalili, gdzie i kiedy może ona mieć znaczne ilości środków odurzających.

Kiedy policjanci zatrzymali podejrzewanego na jednej z ulic w mieście, okazało się, że w kieszeni spodni ma on woreczek z suszem roślinnym. Znacznie więcej narkotyków ukrył jednak w swoim mieszkaniu. Mężczyzna, w szafce za ubraniami miał schowane ponad pół kilograma zielonego suszu. Badanie narkotesterem pokazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

 

Post Author: redakcja