“Odbudujemy to” – Pożar w Banderozie. Ogień szalał.

Kilkanaście jednostek straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru na terenie ośrodka wypoczynkowego Banderoza w Głuchołazach. Wstępnie straty oszacowano na milion złotych.

Pożar w jednym z czterech parterowych budynków ośrodka zauważono w czwartek przed południem. Początkowo na miejsce pożaru przyjechało kilka jednostek straży, jednak ze względu na duże zadymienie i groźbę przeniesienia ognia na sąsiednie obiekty do pożaru kierowano dodatkowe jednostki. Nie było niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi.

Po kilkugodzinnej akcji pożar został opanowany, jednak, jak poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, budynek z dachem pokrytym kilkoma warstwami papy, praktycznie uległ doszczętnemu zniszczeniu. Przyczyny pożaru zbadają specjaliści. Wstępnie przyjęto, że było to zwarcie instalacji elektrycznej.

Jacek Laskowski, szef ośrodka powiedział portalowi krótko: Przeżyliśmy powódź, teraz mamy pożar, ale damy rade. Odbudujemy to. Wiele razy my pomagaliśmy , teraz mam nadzieję, ze pomogą nam z tym ruszyć. Uprzątniemy teren i od razu przystępujemy do odbudowy pawilonu. Jak się uwiniemy to w połowie maja będzie już gotowy. Z Bożą pomocą.

Post Author: redakcja