PILNE: ZATRZYMANY NAUCZYCIEL. JEST PODEJRZANY O PRZESTĘPSTWO SEKSUALNE. ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Nauczyciel podejrzany jest o napaść seksualną w Irlandii. Został aresztowany, będzie sądzony za granicą.

Po nauczyciela do szkoły podstawowej w Bodzanowie wkroczyli policjanci. – Wyprowadzili go w kajdankach, wprowadzili do radiowozu i pojechali – powiedział portalowi świadek zdarzenia. Tej wersji zaprzecza dyrekcja szkoły, według której wyszedł normalnie w towarzystwie policji.

– To 37-io latek – poinformowała portal Magdalena Skrętkowicz, rzecznik policji w Nysie. – Został dowieziony do Prokuratury Okręgowej w  Opolu.

-Mariusz H. został zatrzymany w związku z europejskim nakazem aresztowania, wydanym przez Sąd Wysokiego Trybunału w Dublinie z dnia 16.03.2016 r.  – powiedział Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. – Mężczyźnie zarzuca się, że w dniu 12 marca 2016 r. w mieście Cork na terenie Irlandii dopuścił się napaści seksualnej na kobiecie dotykając jej miejsc intymnych tj. przestępstwa z art. 2 ustawy o prawie karnym w sprawie gwałtu z 1990 r. (Criminal Law Rape Amendment).

Wobec mężczyzny w dniu 12 czerwca br. zostało wydane przez Sąd Okręgowy w Opolu postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 40 dni. Jednocześnie Sąd Okręgowy w Opolu podjął decyzję o przekazaniu Mariusza H. organom ścigania Republiki Irlandii z zastrzeżeniem jego odesłania na terytorium RP po prawomocnym zakończeniu postępowania.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal policjanci w dalszym ciągu są w szkole, gdzie zabezpieczają monitoring i dokumenty związane z nauczycielem. Do zdarzenia miało dojść podczas wymiany edukacyjnej, podczas jednej z imprez w knajpie.

 

Post Author: redakcja