Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich zdominowany przez Głuchołazian!

DFBG rozgrywany w Lądku-Zdroju to jedna z najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Polsce. Przez 4 dni w ramach festiwalu rozgrywanych jest 7 biegów o górskich profilach na dystansach od 10 do 240km.

Dwóch naszych zawodników godnie reprezentowało barwy Głuchołaz, odnosząc zwycięstwa kolejno: Bartłomiej Przedwojewski na dyst. 10km oraz Michał Rajca na dyst. półmaratonu.

Dla Bartka start był sprawdzianem przed zawodami w szwajcarskim Sierre-Zinal, jednej z imprez Golden Trail Series – cyklu najpopularniejszych biegów trailowych rozgrywanych na całym świecie. Zawodnik z Głuchołaz uzyskał 5 min przewagi nad kolejnym finisherem, co przy dystansie 10km jest prawdziwą deklasacją!

Michał przystępował do rywalizacji po ostatnich sukcesach w Swissman Xtreme Triathlon oraz Radków Triminator. Potwierdził, że jest nie tylko wyśmienitym zawodnikiem triathlonowym, ale także biegaczem górskim wygrywając z przewagą niemal 7 min.

Wspólny mianownik obu zawodników to młodzieńcze lata spędzone głuchołaskiej Juvenii, Michał i Bartek to jednak nie tylko Głuchołazianie- łączą ich także więzy rodzinne i przyjaźń.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za starty w dalszej części sezonu.

Post Author: redakcja