Wernisaż młodego artysty.

Przemysław Komar, otworzył uroczyści swoją pierwsza wystawę: – Wystawa pt ” Pierwszy etap” powstała z powodu zakończenia przeze mnie edukacji i jest bezpośrednim podsumowaniem mojej twórczości, progresu i zmian jakich dokonałem na przestrzeni tych kilku lat, odkąd zaczęła się moja “przygoda” z tworzeniem. – opowiada twórca.

Rysuje od dziecka, jednak etap profesjonalny zaczął się w gimnazjum – Zapisałem się do ogniska plastycznego na rynku i tam powstawały pierwsze prace – dodaje Przemysław Komar. – Po skończeniu gimnazjum poszedłem do Liceum Plastycznego w Nysie i tam zakończyłem 4-letnią edukację maturą i pracą dyplomową z zakresu technik plastyk ze specjalizacją grafiki komputerowej.

Jak dodaje Przemek, obrazy powstają dość spontanicznie. – Są takie momenty, że niespodziewanie jakiś pomysł, wpada mi do głowy i muszę go sobie zapisać albo naszkicować, a później powstaje z tego coś, albo po głębszym przemyśleniu kończy się tylko na szkicu. Obrazy są moim sposobem wyrażenia siebie, swoich uczuć i tego jak postrzegam świat. Oczywiście jest to pasja i poświęcenie jednak mam nadzieję, że stanie się również sposobem na życie.

Wystawę można oglądać do końca stycznia w galerii centrum kultury

Post Author: redakcja