Zbliżają sie ferie. Zgłoś kontrolę autokaru.

Od 28 stycznia na terenie województwa opolskiego rozpoczną się ferie zimowe. Jednym z ważnych działań nyskich funkcjonariuszy będą kontrole autokarów. Mundurowi sprawdzać będą stan techniczny autokarów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy – nauczyciel, rodzic czy opiekun.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla nyskich policjantów. Jednym z istotnych elementów naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących pociechy na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty oraz czas pracy kierowcy.

Informujemy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej. Pamiętajmy, że oczekiwanie na policjantów może się wydłużyć z uwagi na obsługę kolizji lub wypadku drogowego. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 77/4090903 lub 77/4090969 – Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Wyznaczonym miejscem do kontroli autokarów jest plac przy ul. Racławickiej w Nysie.

Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic – już na miejscu zbiórki – będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego, nie powinien zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

Post Author: redakcja