KLAUDIA KRONBURG SREBRNĄ MEDLISTKĄ HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI!

O kolejnym ogromnym sukcesie może mówić wychowanka klubu MULKS Juvenia Głuchołazy, która wywalczyła w miniony weekend swój 4 medal rangi krajowej!
To już drugi wyjazd Klaudii na Mistrzostwa Polski “pod dachem” i drugi z którego wraca z medalem! Tym razem dołącza do swojej kolekcji srebro w 5cio-boju U18!

Odnotowuje najlepszy bieg w tym sezonie na 60m przez płotki osiągając wynik 9,06 sekundy! Skok wzwyż kończy z wynikiem 153 cm, pchnięcie kulą z wynikiem 10,70m. Warto odnotować niesamowity wynik w skoku w dal. Skokiem na odległość 5,60 m poprawia znacznie rekord życiowy! Takim wynikiem startując indywidualnie w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski wywalczyłaby srebrny medal! Bieg na 800 m kończy z wynikiem 2:33,86.

Pozwala jej to zgromadzić 3502 punkty co oczywiście jest również nowym rekordem życiowym poprawionym o 250 punktów!
Klaudia aktualnie kontynuuje swoją karierę w Opolu gdzie uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego, a sportowo od pół roku trenuje się pod okiem trenera Ryszarda Marcinowa.

Dobry występ odnotowuje również druga reprezentatnka Głuchołaskiej Juvenii – Julia Grubiak! W biegu na 300 m U18 z trudnego pierwszego toru na hali ustanawia nowy rekord życiowy – 43,45! Poprawia się względem poprzedniej życiówki o ponad 3 sekundy. Ostatecznie pozwala jej to na zajęcie 21 miejsca w kraju!

Serdecznie gratulujemy !

Paweł Pieróg

Post Author: redakcja